חדשות ואירועים

9 בדצמבר 2018

חתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן מדליק נר שמיני של חנוכה עם ילדי כפר הנוער "זוהרים" ומנכ"ל הכפר, מר צחי חיון. צפו בתמונות.

17 בדצמבר 2018

רגע מרגש ומיוחד אירע אמש בערב ההוקרה השנתי לכפר הנוער 'זוהרים', שנערך במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות, כאשר הזמר והיוצר אביתר בנאי הזמין את תלמידי ובוגרי 'זוהרים' לשיר עמו על הבמה את השיר "אבא". לרבים מתלמידי הכפר מילות השיר הן סיפור חיים שלם ולרבים מהיושבים בקהל, לא נותרה עין יבשה.

7 בנובמבר 2018

לכפר הנוער זוהרים מגיעים בני נוער אשר חוו מציאות מורכבת וקושי רב, הבוחרים לשנות את מסלול חייהם. כחלק מתהליך טיפולי ארוך, נערים אלה יוצאים למסע אתגרי במדבר למשך 5 ימים ועוברים 72 ק"מ, בו נאלצים להתמודד עם המדבר וכל הטמון בו בכוחות עצמם. בשבוע שעבר יצאו תלמידי כיתה יב' של כפר הנוער זוהרים למסע בו למדו להכיר את הנגב דרך הרגלים וחוו את היכולת להתמודד עם אתגרים וקשיים מהם לא פעם בחרו להימנע בחיי היום יום. ביממה הראשונה למסע, למדו הנערים לקרוא מפה וכוכבים, לנווט, להדליק אש, לבשל, להקים מחסה ובהמשך המסלול נאלצו להתמודד עם המדבר בכוחות עצמם. המסע המורכב מחוויות עוצמתיות, לא אפשר בריחה או הימנעות מהתמודדות, והנערים התמודדו עם קשיים שונים, הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית והחברתית. בזכות ההתמודדות האינטנסיבית למדו הנערים על כוחותיהם הנסתרים ותחושת המסוגלות העצמית שהתחזקה בהם. מסע זה הצריך מהנערים לעשות שינוי מתלות לעצמאות, כאשר בסופו גילו כי יוכלו להצליח בכל אשר ירצו ולעצב בעצמם את מסלול חייהם.

11 בדצמבר 2018

במסגרת חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות, נערכה בכפר נוער זוהרים פעילות עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים. תלמידי כפר זוהרים זכו להזדמנות לגלות איך מרגיש אדם בעל מוגבלות ואיך בעצם הוא מתמודד עם הקושי שלו. אחרי שהתלמידים גילו את מה שעובר על אנשים אלו, הם ראו בהם גיבורים, שלקחו את המצב הקיים והפיקו ממנו את המרב. הם מצאו את הדרך לנהל את חייהם עם המוגבלות, כך שלא תפריע להם להגשים את חלומותיהם. אין ספק שזו הייתה חוויה מעצימה עבור הנערים שלנו, שאף הם התמודדו עם אתגרים בחייהם.

1
ברוכים הבאים לכפר זוהרים !
אייך אפשר לעזור ?
Powered by